Blog > Komentarze do wpisu
Ośrodek Teatralny ŁDK i Teatr Napięcie zapraszają na spektakl:

PNEUMA

terminy pokazu
1 września 2007 (wstęp wolny), godz. 18:00
2 września 2007 (bilety 5 zł), godz. 18:00

miejsce pokazu
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Sala 6


występują
jako Czasonauci: Anna Frątczak, Filip Iwaszkiewicz, Katarzyna Szymajda, Daniel Wielgórski
jako Konkludator Idei: Łukasz Pięta
oraz inni jako Postacie Przestrzeni

muzyka
Piotr Pięta

reżyseria światła
Adam Trautz (koncepcja), Kasia Gniwecka (asystentura)

scenografia
Łukasz Pięta (koncepcja), Karolina Żyniewicz (asystentura)

scenariusz i reżyseria
Łukasz Pięta

pomoc
(w wykonaniu kostiumów:) Danuta Frątczak
(w wykonaniu scenografii:) Jerzy Pięta

o spektaklu

To niewyobrażalnie trudne zastanawiać się nad czymś, co zdarzyło się 15 miliardów lat temu. Trudne, a jednak kuszące. Od setek lat ludzie próbują odpowiedzieć na pytania dotyczące natury wszechświata, czasu i przestrzeni. Jedna teoria zastępowana jest kolejną – rzekomo bardziej wiarygodną. Jakkolwiek długo będziemy próbowali poznać wszystkie odpowiedzi na temat kosmosu, nigdy nie poznamy go w całości, ponieważ kosmos zmienia się szybciej, niż możemy to sobie wyobrazić.
Trudnością w ostatecznym poznaniu jest także fakt ogromu czasoprzestrzeni, która nie zawsze daje się zdefiniować poprzez określenia, które będziemy w stanie całkowicie pojąć. Wszechświat jest zbyt wielki, złożony i osobliwy, a nasze zmysły zbyt ograniczone, byśmy mogli wszystko do końca dostrzec, nie mówiąc już o zrozumieniu. Możemy dociekać – bawić się w dociekanie. To niekończąca się gra, lecz jakże ekscytująca i podniecająca.
Teatr Napięcie zaprasza w wielką kosmiczną podróż, gdzie, nie zawsze fabularne teorie naukowe próbują połączyć się w opowieść. Gdzie czas nie zawsze biegnie tak, jak jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Gdzie to, co pozornie niewidoczne dyktuje istnieniem. Gdzie każdy podlega wpływom, chociaż nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Materia, Energia, Światło i Czas.

środa, 29 sierpnia 2007, teatrologia

Polecane wpisy

  • Styczniowe spotkania Koła Teatrologów

    Studenckie Koło Naukowe Teatrologów UŁ zaprasza na styczniowe spotkania Koła, poświęcone następującym zagadnieniom: 04 I 2008: Transgresje – rekapitulacja

  • majowa konferencja

    Padła dziś propozycja by spotkać się w majowej sprawie w piątek. Wiem, że AN pracuje do 16, więc najwcześniej spotkanie może nastąpić 16.15 w pałacu bądź 16.07

  • kiedy dmuchamy świeczki?